bilgi@manisaab.gov.tr     (0236) 231 11 29     English

Jean Monnet Burs Programı 2023-2024 Akademik Yılı Duyurusu

Jean Monnet Burs Programı 2023-2024 Akademik Yılı Başvuruları 12 Eylül 2022 tarihinde başladı. 
 
Son başvuru tarihi: 15 Kasım 2022
 
1989 yılında Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu arasında yapılan bir anlaşma ile hayata geçirilen, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Jean Monnet Burs Programı Türkiye’nin en köklü projelerinden biri olarak yürütülmektedir. 
 
Jean Monnet Burs Programı ile bursiyerlere en az 3, en fazla 12 ay süreyle AB üyesi ülkelerde yerleşik bir üniversite veya eşdeğer kuruluşta araştırma veya lisansüstü eğitim yapma imkânı tanınmaktadır. Burslar, ülkemizin AB’ye uyum süreci kapsamında, AB müktesebatı ile ilgili konularda gerçekleştirilecek nitelikli akademik çalışmalara tahsis edilmektedir.


Jean Monnet Burs Programı’na kamu sektöründe ya da özel sektör kuruluşlarında çalışanlar; üniversitelerimizde akademik ya da idari personel olarak görev yapanlar ile lisans son sınıf, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olarak öğrenim görenler başvuru yapabilmektedir. 


Jean Monnet Burs Programı ile ilgili daha detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.jeanmonnet.org.tr  

 

 

KAPAT