bilgi@manisaab.gov.tr     (0236) 231 11 29     English

Kültür için Alan 2021

Açık Çağrı 2021, görsel sanatlar, kültürel miras, edebiyat, sinema, müzik, çağdaş sanat, performans, dans, tiyatro ve yeni medya sanatları alanında üretim yapan kişi, kurum, inisiyatif ve sivil toplum kuruluşlarını proje destek başvurusu yapmaya davet ediyor. Kültür için Alan, kültürel merkezlerin dışındaki üretimleri desteklemek ve teşvik etmek hedefiyle İzmir, Diyarbakır, Gaziantep ve bu kentlerin komşu şehirlerine odaklanıyor.

Buna göre;
İzmir’in komşu illeri olan Manisa, Aydın, Balıkesir,
Gaziantep’in komşu illeri olan Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa,
Diyarbakır’ın komşu illeri olan Mardin, Batman, Muş, Bingöl, Elazığ, Adıyaman ‘dan da başvurular kabul ediliyor.

Ayrıca, Türkiye’nin diğer şehirlerinde bulunan profesyoneller de Diyarbakır, Gaziantep, İzmir ve listedeki komşu kentlerden başvuran adaylarla işbirliği kurarak destek programından yararlanabilirler. Asıl başvuru sahibi, yukarıda yer alan kentlerden birinde ikamet ediyor olmalıdır.

Başvuru formu 25 Şubat 2021 günü saat 23:00’da kapanacaktır. Geç yapılan başvurular dikkate alınmaz. Başarılı projeler 5 Nisan 2021 tarihinde Kültür için Alan’ın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. 2021 yılında kuracağımız yeni işbirlikleri için sabırsızlanıyoruz!

Başvuru ve Künye için tıklayınız

KAPAT